#1 2010-04-30 09:16:03

kaori

http://images41.fotosik.pl/182/0356eac25fff6c09.png

4032276
Skąd: Kętrzyn
Zarejestrowany: 2009-11-20
Posty: 192
Fretki: Boo, Zoe
Inne zwierzaki: rybki

Sterylizacja - rozdzielenie

Mam takie pytanko. Jak długo samisie muszą byc rozdzielone po sterylizacji jednego ogona? Jak wiecie Zoe miala sterylke 24.04, a Boo od połowy marca weszła w rujkę. Po trzecim dniu po zabiegu puściłam je razem, jednak musiałam je odizomować, bo Boo za mocno wwąchiwała sie w Zoe i bałam się by jej nie zrobiła krzywdy (wiadomo, szwy i świeża rana oraz inne zapachy). Kolejnego dnia puściłam je znów razem i o dtamtej pory jes wszystko ok. Nie szarpią się jak wcześniej za karki. Idą we dwie na piętro do pokoju, a po jakimś czasie wciskają się w pościel i śpią. Wsadzam je do klatki (oddzielone), zaczynają dobierać się do wyjścia.  Przez ostatnie dwa dni jak dziewczyny maja dosyć biegania wkładam je razem do jednego pięterka i ida od razu spać, a nie drapią druty - w nocy śpią oddzielnie. Wydaje mi się, że Boo powoli się zaczyna wyciszać, choć wisienka jest okazała. Zaczyna więcej jeść, nie wariuje dalej po 3 godzinnym bieganiu - ale jeszcze nie wiem tego na 100%.
Wydaje mi się, że Zoe tęskni mocno za Boo i na odwrót, ale boję się czy nie będzie za szybko jak połączę pięterka znów razem (po 7-8 dniu sterylki), by dziewczyny razem spały i nie czuły się samotnie. Na zdjęcie szwów jadę w następnym tygodniu. Co o tym sądzicie, jak wyglądały te sprawy u Was, czy mogę je śmiało znów połączyć, czy lepiej się wstrzymać do zdjęcia szwów?

Ostatnio edytowany przez kaori (2010-04-30 09:17:45)

Offline

 

#2 2010-05-04 07:31:45

kaori

http://images41.fotosik.pl/182/0356eac25fff6c09.png

4032276
Skąd: Kętrzyn
Zarejestrowany: 2009-11-20
Posty: 192
Fretki: Boo, Zoe
Inne zwierzaki: rybki

Re: Sterylizacja - rozdzielenie

Wczoraj połączyłąm piętra klatki i frety. Nie wiem tylko o co chodzi Zoe, która nie pozwala wyjść Boo z hamaczka Jak Boo spi z Zoe jest wszystko dobrze, ale jak Boo chce wyjść czy do picia czy jedzenia, ta łapie ją za kark czy uszy i wciąga z powrotem. Czyżby się aż tak mocno za nią stęskniła, a może  udaje że jest samcem i jakieś godowe rytuały odstawia . Czy u Was też były jakieś dziwne zachowania po sterylce u którejś z samicy ?
Sorki że nie w temacie, ale nie chciałam za bardzo robić śmietnika

Ostatnio edytowany przez kaori (2010-05-04 11:58:17)

Offline

 

#3 2010-05-07 09:58:13

kaori

http://images41.fotosik.pl/182/0356eac25fff6c09.png

4032276
Skąd: Kętrzyn
Zarejestrowany: 2009-11-20
Posty: 192
Fretki: Boo, Zoe
Inne zwierzaki: rybki

Re: Sterylizacja - rozdzielenie

Dowiedziałam się kolejnego ciekawego zdarzenia, po wczorajszej wizycie i zdjęciu szwów u Zoe. To dziwne zachowanie może wskazywać na początki urojonego macierzyństwa. Urojenie to może występować właśnie po sterylce, w dłuższym czy krótszym odstępie czasu po zabiegu.  Będę ja obserwować i ciskać co jakiś czas, czy nie leci mleczo z sutków oraz w razie czego będziem interweniować i podawać syropek. Boo czeka to samo co Zoe - sterylka, bo jej rujka wchodziła w 8 tydzień i nie ma zamiaru się wyciszyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.freciochy.pun.pl